Як вивчити польську мову. Особливості вивчення польської мови самостійно та з професійним викладачем

Поделиться (Share)

Як вивчити польську мову. Як вивчити польську мову. Особливості вивчення польської мови самостійно та з професійним викладачем.

 

Сьогодні все більше українців залишають країну. Хтось їде на заробітки, хтось — на навчання, а інші — просто в пошуках кращого життя. Тому тема нашої розмови: «Як швидко та ефективно вивчити польську мову?».
Це питання ми спробуємо вирішити з викладачем польської, англійської та німецької мови – Анастасією.

 

– Анастасія, розкажіть, будь ласка, як саме Ви вивчали та які особливості у вивченні польської мови?
– Польську я вивчала дуже інтенсивно, а саме протягом півроку на курсах. У мене заняття були кожного дня та тривали близько 2-3-х годин. І закріпила та вдосконалила свої знання виїздом до Польщі.

 

– А вищу освіту Ви отримали також в Польщі?
– Так, я закінчила вищий навчальний заклад у Варшаві за спеціалізацією «Соціальна психологія». Хочу наголосити, що навчання було виключно польською мовою, а деякі лекції були навіть англійською.

 

– Який рівень володіння у Вас був, коли Ви виїхали Польщі?
– На той момент у мене був рівень В-1.

 

– Якщо я буду стверджувати, що за 6 місяців можна вивчити польську мову, то це буде правильно?
– Я вважаю, що все залежить від індивідуальних можливостей кожного. Але в будь якому випадку півроку інтенсивних занять хоча б по одній годині дадуть колосальні результати. Ви зможете розуміти граматику, читати та говорити.

 

– Як Ви вважаєте обов’язково ходити на курси чи можна вивчити польську дома? Чи будуть такі результати за такий відносно короткий час?
– Я все ж таки рекомендую відвідувати професійні курси, а вже в домашніх умовах удосконалювати свої знання.

 

– До вивчення польської Ви володіли якоюсь іноземною мовою?
– Так, на той момент я вже досконало володіла англійською та німецькою мовами. Також паралельно в університеті вивчала латинь, що дещо схожа на польську.

 

– А якщо поїхати до Польщі і опосередковано в тому середовищі вивчити польську мову. Чи буде це ефективно?
– Важко дати відповідь, але все ж буде дуже важко, однозначно! Граматика схожа, але є підводні камені та особливості. І не кожен поляк матиме час для пояснень та уточнень. Звичайно, коли проводиш багато часу, то розумієш багато речей та проводиш паралель між українською та російською мовами. Але є такі вирази які дуже далекі від істини і одне слово може змінити зміст речення повністю. А якщо мова йде про навчання, де викладачі використовують академічну лексику – будуть труднощі.

 

– Анастасія, а якщо розглянути варіант виїзду на заробітки до Польщі. Чи почуватимуться наші земляки комфортно? Чи зрозуміють, що від них хоче роботодавець?
– Однозначно, ні, звичайно роботодавці приймаючи українців володіють і українською, і російською мовами. Але знаючи польську мову більше шансів порозумітися. А саме головне, якщо Ви не володієте польською мовою, Ви можете зв’язатися з аферистами не знаючи того. У Вас можуть вимагати мотивуючи це необхідністю відробити оформлення документів, проїзд або проживання. А зі знаннями польської Ви зможете спокійно повернутись додому, при необхідності звернутись за допомогою, захистити свої права або вияснити конфліктні моменти.

 

– Тут я повністю з Вами Анастасія згоден. Я теж у свій час поїхав до Німеччини на заробітки. І перед працевлаштуванням головною вимогою було оформлення медичної книги та банківської картки. Так як практичного досвіду з німецької мови не було виникли проблеми у підписанні договору з банком. Я вважав, що у знаменитому та процвітаючому банку точно має бути людина, яка володіє англійською мовою (на той момент у мене був рівень Advanced). Я вважав, що ця особа допоможе мені у підписані договору, але я дуже помилявся. Необхідно було викручуватися тими знаннями, що мав з німецької. Мені дуже пощастило, що в результаті не на моє ім’я не оформили ні кредитів, ні боргів.
– Так, ці життєві історії говорять про те що мову дійсно треба вчити.

 

– Анастасія, я Вам вдячний за таку змістовну розмову. І хочу зробити висновок, що зважаючи на менталітет поляків та їхні традиції – необхідно вивчити польську мову, якщо за мету стоїть отримати достойні знання чи вдало працевлаштуватись.

 

Інші статті та рекомендації по вивченню польської та інших іноземних мов читайте на нашому сайті та в соц. сітях (FaceBook, Google+ ). Развивайтесь и вивчайте іноземні мови

 

Всім успіхів у вивченні польської мови.

 

Переклад на українську мову та адаптація – Пахота Наталія

 

 

 

Share Button

Добавить комментарий