Вчимо англійську мову самостійно

Поделиться (Share)
англійська мова Archives | Золочів.нет

Ви напевно чули розхожу думку про те, що вчити іноземну мову потрібно в дитинстві. Чим старше ми стаємо, тим важче нам освоювати нові мови. І якщо необхідність освоювати англійську мову з нуля застала вас у дорослому віці – ця хибна думка, напевно, позбавляє впевненості та здається, що усі старання є марними. Проте ця стаття допоможе вам розвіяти сумніви і покаже, що вчити англійську мову з нуля ніколи не піздно, головне тільки знати з чого краще почати.

Так, діти насправді легше сприймають різні мови, швидше адаптуються до вимови і запам’ятовують слова. Але і у дорослих є свої переваги: ​​дорослі краще концентруються, більш виносливіші, мають уявлення про граматику та правопис. А головне – дорослі при вивченні мови ставлять перед собою конкретну мету.

Чому для самонавчання важлива мета?

Перший крок у вивченні англійської з нуля – це не купити гарний підручник або розклеїти стікери з англійськими словами на побутові прилади. Починати навчання потрібно з постановки мети, до якої ви хочете прийти. Чим точніше ви її сформулюєте – тим краще.

«Хочу добре говорити англійською» – гідна, але занадто розпливчаста мета.
«Хочу без субтитрів розуміти, про що говорить Бред Пітт» – ось це вже краще!

Без мети за вивчення іноземної мови краще не братися. Буде здаватися, що на навчання не вистачає часу або сил, але насправді проблема у відсутності мотивації.

Покроковий план вивчення англійської мови

Коли мета поставлена, час переходити до конкретних кроків. Пропонуємо приблизний план, якого можна дотримуватися тим, хто навчається самостійно.

1. Вчіть правила читання

Для тих, хто вивчає англійську мову з нуля вимова – чи не найскладніше. Головне на цьому етапі – не потрамити у пастку «схожості» деяких англійських і російських звуків. Знайомитися з фонетикою обов’язково по навчальних посібниках.

Освоювати вимову з викладачем набагато ефективніше, ніж самостійно, адже почути себе з боку і оцінити, наскільки правильна ваша артикуляція дуже складно.

2. Постійно поповнюйте свій словарний запас

Навіть якщо ваша мета – освоїти ділову англійську або, скажімо, медичну лексику, починати все одно потрібно з основ. Тому починати варто з тих слів, як: «мама», «тато», «кішка», «дерево», «стіл».

До речі, не лінуйтесь перевірити, як вимовляються нові слова, навіть якщо запам’ятали основні правила фонетики. Винятків в англійській вимові дуже багато, і якщо не звірятися зі словником, легко потрапити в халепу. Перевірені програми для перекладу слів представлені на нашому сайті.

Про те, якими ефективними методами запам’ятовування нових слів ви можете скористатись, ми вже розповідали в одній із наших попередніх статей.

3. Вчіть граматику

Боятися англійської граматики не потрібно: російська та українська набагато складніші, але ж її-то ви добре знаєте. Найпоширеніша помилка тут – захоплюватись теорією і забувати про практику. Без гарного посібника з англійської граматики не обійтися, але вивченням правил про те, як будується мова, не обмежується. Обов’язково читайте тексти і слухайте носіїв мови!

4. Читайте прості тексти

Не соромтесь починати знайомитися з англомовною літературою з дитячих творів і казок. Якщо купуєте паперову книгу, вибирайте видання простіше, щоб в ньому не шкода було робити позначки. І не забувайте зберігати нові слова з книг у свій словничок для іх подальшого вивчення і повторення.

Проте пам’ятайте найголовніше, навіть якщо самостійне навчання не дає бажаних результатів, це не означає, що у вас немає здібностей. Просто вчитися самотужки явно важче, ніж з викладачем, а ризик наробити багато помилок – більше. Тому за необхідністю ви можете звернутись до нашого центру, і висококваліфіковані викладачі допоможуть вам у вивченні англійської мови.

Успіхів у навчанні!

Share Button

Добавить комментарий