Легко та швидко вчимо текст англійською

Поделиться (Share)
Книги | Книги вики | Fandom

У цій стаття пропонуємо продовжити тему, яку вже розглядали у попередній статті, вона присвячена методам швидкого запам’ятовування текстового матеріалу. 

Наступні прийоми будуть корисні для тим, хто хоче вивчити англійську текст не тільки швидко, але й ефективно.

• Кругові повторення

Цей метод гарно підходить для роботи з великими обсягами тексту. Принцип дуже простий: починайте читати матеріал з першого абзацу. Дійшовши до його кінця, повертайтесь на початок і читайте знову, але вже до кінця другого абзацу. Потім знову починайте з першого, але тепер читайте до кінця третього абзацу і так далі.

Візуалізація

Ця методика орієнтована на тих, хто швидше за все запам’ятовує матеріал, представлений наочно. Візьміть кілька різнокольорових маркерів і визначте свій колір для кожної з тим, які даються вам найважче. Під час роботи з текстом підкреслюйте складні моменти «своїм» кольором і запам’ятовуйте як це виглядає. Пізніше, при відтворенні, намагайтеся згадати колір в тому чи іншому уривку тексту, а потрібний матеріал «спливатиме» в пам’яті сам.

Схеми і картинки

Ще один із прийомів, пов’язаний з візуалізацією. Розбийте текст на логічні уривки і складіть для себе наочну коротку схему тексту. Включіть в нього опорні слова, можете також намалювати картинки до окремих уривків, щоб краще запам’ятати послідовність викладу матеріалу. Звичайно, не потрібно малювати комікси, але якісь зрозумілі вам замальовки цілком згодяться. Та й до того ж, повторювати матеріал буде не так нудно.

Слуховое повторення

Цікава методика, яка підійде тим, хто краще сприймає текст на слух. Якщо у вас під рукою є аудіозапис потрібного тексту – прослухайте його, одночасно читаючи матеріал. Для заучування включайте запис і зупиняйте його, намагаючись пригадати продовження.
Якщо ж такого запису немає, то ви можете зробити його самі, причому, удосконаливши цю методику. Увімкніть диктофон і самі надиктовуйте текст, залишивши «прогалини», які вам же потрібно буде заповнити під час подальшого відтворення. Правильно підставивши всі відсутні пропозиції – зробіть новий запис на диктофон, але в цей раз або залиште «порожніми» інші частини тексту, або додайте нові до вже наявних «прогалин».

Питання-відповіді

Досить традиційний метод, який також допоможе вам запам’ятати текст англійською мовою. Складіть список питань до наявних пропозицій (Хто? Де? Коли? Що робить? Що відбувається? Навіщо? Чому?). Відповіддю на ці питання і буде сам текст, а логічні запитання допоможуть згадати порядок викладу інформації.
Це далеко не всі методи, які можуть допомогти в запам’ятовуванні тексту, але одні з найефективніших. Ви можете спробувати комбінувати різні способи або знайти підходящий саме вам.

Розберемо декілька загальних рекомендацій і корисних порад для швидкого запам’ятовування тексту:

Вчіть матеріал у правильний час

Не секрет, що найлегше нова інформація сприймається в той час, коли мозок ще не сильно завантажений, а саме, вранці. Ви напевно помічали, що в першій половині дня більшість з нас відчувають себе активніше і енергійніше? І ранкові заняття нам даються легше, ніж вечірні. Так що повторення тексту під час сніданку – гарна практика.

Повторюйте перед сном

Бажаєте допомогти мозку запам’ятати потрібний текст? Просто прочитайте його ще раз перед тим, як лягти спати. Навіть не обов’язково його «зубрити». Досить буде просто нагадати про нього довготривалої пам’яті, а біологічні процеси під час сну зроблять свою справу.

Заохочуйте себе

Не біда, якщо у вас не виходить вивчити складний матеріал з першого разу. Підходьте до справи з ентузіазмом і винагороджуйте себе після кожного пройденого етапу, наприклад, після повторення без помилок першої половини тексту.

Робіть перерви

Не потрібно «зубрити» матеріал добу безперервно. Дозвольте собі відпочити і переключитися на іншу діяльність. Навіть якщо у вас залишається зовсім небагато часу до презентації вивченого матеріалу, повторювати його кілька годин поспіль не варто. Так ви тільки втомитеся, і в голові залишиться «каша», а не структурований текст. Але, звичайно, краще за все почати готуватися до переказу якомога раніше.

• Тренуйте пам’ять регулярно

Якщо постійно не «збагачувати мізки» різноманітними завданнями, то з часом вам стане все складніше запам’ятовувати нову інформацію. Це стосується не тільки заучування текстів, а й звичайних побутових речей, таких як номера телефонів, адреси, назви і таке інше.

Сподіваємося, що ці поради і методи допоможуть вам без проблем вивчити будь-який, навіть найскладніший текст англійською!

Share Button

Добавить комментарий