Читаємо англійською мовою

Поделиться (Share)

Читання – це не тільки відмінний спосіб розширити кругозір, але також один з найкорисніших інструментів для вивчення іноземної мови. Правильно підібрана, відповідно до рівня, книга для читання англійською мовою сприяє розвитку таких навичок, як швидкість мови, розуміння загального змісту і структури окремих пропозицій. Починати читати книги англійською можна з будь-якого рівня і віку.

Рекомендації щодо вибору книги англійською мовою

1. Обирайте книгу за темами, які вас цікавлять. Подумайте про жанри, які вам подобається читати рідною мовою та знайдіть еквівалент англійською мовою. Таким чином, читання перестане бути рутиною, необхідної при вивченні іноземної мови, а перетвориться на захоплюючий процес.

2. Книга повинна відповідати вашому рівню знань і не викликати сильних труднощів при читанні. Перекладаючи кожне речення і постійно заглядаючи в словник, можна швидко втратити інтерес навіть до дуже гарної книги.

3. Адаптована література або книга в оригіналі? В даний час завдяки якісно адаптованим текстам на невисокому рівні стало можливим читати статті відомих англомовних видань, таких як The Times, New Yorker та Vanity Fair, а також класичні твори світової літератури. Тим, хто починає знайомство з англійської книгою можна користуватися адаптованою літературою, поступово переходячи від простих текстів до більш складних оригінальних оповідань.

4. Використовуйте техніку повторного читання. Американський поет Ezra Pound одного разу сказав: «Жоден читач не може прочитати що-небудь, побачивши це в перший раз». Іноді читання тексту тільки один раз недостатньо для його розуміння, особливо якщо ви розумієте окремі слова, але не зміст цілого речення. Корисно застосовувати дану техніку, якщо це перший досвід роботи з англійської книгою.

5. Виділяйте окремий час для читання. Невелику книгу можна взяти із собою і читати в будь-якому місці в будь-який час, проте, розуміння тексту іноземною мовою вимагає більше зосередженості та уваги. В нормальному темпі досить 30 хвилин в день для усвідомленого читання книги англійською мовою.

Кращі книги для читання англійською мовою

Які книги читати англійською на початкових рівнях Beginner, Elementary і Pre-Intermediate? На даному етапі рекомендується почати з коротких простих оповідань. Уникайте класики, через велику кількість архаїчних англійських слів і складних тем. Починаючи з простих кроків, ви, швидше за все, закінчите книгу і захочете читати англійською мовою більше.

– «James and the Giant Peach», Roald Dahl. Книга про маленького хлопчика, який тікає від своїх злих тіток, здійснюючи цілу пригоду всередині гігантського персика.

– «Number the Stars», Lois Lowry. У цій книзі розповідається про молоду дівчину з Данії, яка вирішує врятувати свого єврейського друга під час Другої світової війни.

– «Mr. Popper’s Penguins », Richard Atwater. Це кумедна історія про людину, у якої раптово з’явився будинок, повний пінгвінів. Читати книгу на англійській мові дуже легко і цікаво.

– «My Side of the Mountain», Jean Craighead George. Кожна людина, яка читала цю англійську книгу, мріяла перебратися в ліс і жити на природі. Класична історія про пригоди.

– «Hatchet», Gary Paulsen. У цій книзі літак хлопчика падає в канадській пустелі, і йому доводиться виживати в непростих умовах.

– «Island of Blue Dolphins», Scott O’Dell. Сюжет книги заснований на реальній історії про дівчину, якій довелося зіткнутися з безліччю непростих життєвих ситуацій.

– «The Cat in the Hat», Dr Seuss. Легка весела розповідь, написана в риму і з відмінним почуттям гумору.

Книги для читання англійською мовою для середніх і високих рівнів Intermediate, Upper-Intermediate та Advanced. На даному етапі читання допомагає познайомитися з ритмом англійської мови. Побудова пропозицій стає зрозумілою і можна помітити, коли фраза побудована неправильно.

– «Famous Five by Enid Blyton». Англійська класика, весела і повна пригод серія невеликих книг англійською мовою, призначена для читачів, які вже освоїли базовий рівень.

-«Charlotte’s Web», E.B White. Бестселер на всі часи в світі книжок англійською мовою для читачів шкільного і старшого шкільного віку. Більшість сучасної британської молоді читають цю книгу хоча б один раз.

– «Harry Potter», J.K Rowling. Серія книг «Гаррі Поттер» є обов’язковим для всіх, хто вивчає англійську мову і цікавиться британською культурою. Герой Дж. К. Роулінг Гаррі став настільки популярним у всьому світі, що тепер він є своєрідною візитною карткою британської культури.

– «The Old Man and the Sea», Ernest Hemingway. Відома класика, дану книгу англійською можна знайти в списку книг обов’язкових до прочитання кожного англійського школяра. Лексика досить складна і підходить для середнього рівня Intermediate і високого рівня Upper – Intermediate.

– «English Fairy Tales», Joseph Jacobs. Прекрасна колекція англійського фольклору. Автор популяризував деякі з найвідоміших в світі версій англійських казок, таких як «Джек і бобове дерево», «Три ведмеді». Книга підходить для рівня Upper – Intermediate.

– «Matilda», Roald Dahl. Роальд Дал – один з найбільших дитячих авторів, але, також дуже популярний серед дорослих. Автор володіє особливим письмовим стилем, який дуже легко зрозуміти. Його пропозиції в основному короткі, точні і написані з почуттям гумору.

– «Pride and Prejudice», Jane Austen. Класика на всі часи, роман від Джейн Остін, ймовірно, один з найвідоміших в світі. В англійській книзі – романі «Гордість і упередження» розповідається історія про молоду жінку і її сестер, які повинні вдало вийти заміж. Джейн Остін пише в довгій описової прозі, з нотами сарказму і використовує досить складну лексику, тому книга підійде для читачів високих рівнів.

– «Of Mice and Men», John Steinbeck. У книзі описується історія Джорджа Мілтона і Ленні Малда – двох робочих-мігрантів, які переїжджають з місця на місце в Каліфорнії в пошуках роботи під час Великої депресії в 1930-х роках. Переконлива історія Стейнбека дуже коротка і написана, в цілому, досить простою мовою.

– «The House On Mango Street», Sandra Cisneros. Історія Есперанси Кордеро, молодої латиноамериканської дівчини, чия сім’я переїхала в Чикаго.

Share Button

Добавить комментарий