В одній із наших попередніх статей ми вже знайомили вас із методами вивчення нових слів англійською мовою. Поради цієї статті допоможуть вам із легкістю вивчити необхідний текстовий матеріал.
Невеликі за обсягом тексти, звичайно, вчити найпростіше. Це можуть бути як коротке есе, написане вами перед важливим виступом або співбесідою, так і уривок з улюбленої книги або вірш англійського поета. Такі невеликий матеріали можна легко вивчити з першого разу або, принаймні, запам’ятати велику їх частину.
• Прочитайте текст декілька разів поспіль
При цьому бажано прочитати його не тільки про себе, а й вголос. Так ви швидше запам’ятаєте як він звучить, і при спробі його відтворити на допомогу мозку прийдуть слухова і зорова пам’ять. Рекомендується прочитати текст не менше 5 разів перед тим, як приступити саме до «заучування».
• “Відчуйте” текст і визначте опорні слова
Проникніться їм, послухайте як він звучить, як сконструйований, звертайте увагу на важливі слова, за які можна буде «зачепитися», щоб згадати продовження. Ці опорні слова допоможуть вам при подальшому відтворенні, адже пам’ять сама «знайде» вам пов’язане з цим словом продовження.
• Перевірте вимову і випишіть складні фрази
Перш ніж приступити до повторення, потрібно звіритись із транскрипцією важких або незнайомих вам слів. Також, можна виписати на окремий листок якісь складні моменти в тексті або цілі фрази, з якими можуть виникнути труднощі. Розберіться з ними в першу чергу, адже щоб вчити текст – потрібно не просто запам’ятовувати слова, а й знати їх зміст.
• Не перекладайте увесь текст
Запам’ятовуйте його в оригіналі, зрозумійте сенс матеріалу цілком, а не окремими частинами. Краще вивчити текст англійською, ніж спочатку перевести його на російську, а потім намагатися згадати, як же він звучав спочатку. В іншому випадку ви можете використовувати не ті формулювання або неправильно перевести якесь слово.
• Запам’ятовуйте текст частинами
Після того, як ви вже добре ознайомилися з текстом – саме час приступати до його заучування. Але не варто відразу намагатися відтворити матеріал цілком. Вчіть його по частинам, починаючи із самого першого речення.
• Повторюйте текст вголос
Слухова пам’ять – це дуже важливо. Вимовляєте вже вивчені уривки тексту, додаючи до них все нові і нові частини. Після того, як ви закінчите заучувати текст по частинах – проговоріть його поспіль декілька разів. Не забувайте про опорні слова, які допоможуть вам пригадати наступну частину тексту. Щоб промовляти вголос було не так нудно, спробуйте уявити, в якій реальній життєвій ситуації вам довелося б розповісти цей текст і розіграйте цю «сценку».
• Залиште текст і поверніться до нього пізніше
Неможливо запам’ятати матеріал ідеально за один раз, і це абсолютно нормально. Наше завдання – зробити так, щоб текст залишився у нас в довготривалій пам’яті. Як кажуть шкільні вчителі, щоб «тебе серед ночі підняли, і ти зміг розповісти його без зупинки». Для цього потрібно пройти всі етапи знову (особливо, повторення вголос) через якийсь час. Наприклад, через декілька годин або на наступний день.
Застосовуючи наведені підказки цієї стаття ви швидко і легко вивчите текст іноземною мовою. Досить лише цього захотіти. У нашій наступній статті ми розглянемо ще деякі ефективні методики запам’ятовування іноземного матеріалу будь-якої складності.