Пам’ять. Як запам’ятати багато слів

Поделиться (Share)

Пам’ять. Як запам’ятати багато слів

Дуже часто ми намагаємось просто зазубрювати слова та фрази, інколи навіть не розуміючи їх значення. Можливо, цього вистачить на кілька днів, наприклад для складання іспиту, але цього точно не достатню для вивчення іноземної мови. Тому саме сьогодні ми хочемо запропонувати для вас перелік основних принципів, які допоможуть поліпшити пам’ять.
Зупиніться та зробіть паузу, адже використання у повсякденному житті принципу паузи дасть вам час подумати та зробити оцінку обстановки. Пауза дає нам можливість зосередитись на важливих подіях та знижує ймовірність поспішних дій. Наприклад, виходячи з квартири, зробіть паузу і огляньтесь по сторонам: чи нічого не забудете взяти з собою.

Розслабтеся – це є другий та важливий принцип покращення роботи пам’яті. Якщо ви нервуєте та не даєте собі розслабитися, то у вас не буде можливості згадати про важливу ділову зустріч або справу, що може негативно вплинути на вашу кар’єру. Надаючи собі можливість розслабитись ви дозволяєте своєму організму зняти напругу та придушити турботу, яка в свою чергу перешкоджає концентрації уваги і блокує механізми пам’яті.

Усвідомлення – це є ключ до підвищення уваги та спостереження: без цих компонентів не можна гарантувати ефективне запам’ятовування. Насамперед необхідно задіяти якомога більше почуттів під час запису інформації. Більшість з нас не спостережливі, а в результаті ми обвинувачуємо нашу пам’ять. Намагайтеся зосереджувати погляд на найважливіші елементи інформації, тоді ви не тільки краще запам’ятаєте людей, місця, маршрути та важливі справи, але і зможете краще оцінити своє оточення. Американська дослідниця покращення пам’яті Даніель Лапп рекомендує дотримуватись золотого правила обробки інформації: вибирайте, концентруйте та аналізуйте.

Придумайте асоціацію. Наявність фантазії – це є один з найпотужніших інструментів для запам’ятовування інформації.
Особисті коментарі – сприяють вашому емоційному та інтелектуальному влученню в процес запису інформації та допомагають залишити яскравий слід в пам’яті. Робіть коментарі з приводу, будь-яких, цікавих для вас речей.
Організація матеріалів з допомогою категорії (асоціацій) – під час запису або під час вилучення інформації слід використовувати категорії (асоціації) або основні тематичні розділи пам’яті, які полегшують пошук специфічних спогадів. Наприклад, будь-який предмет мистецтва можна класифікувати за кількома основними ознаками (колір, матеріал, цінність, розмір, місце розташування) та ряд другорядних (продажна вартість).

Перегляд та використання матеріалу забезпечить швидкий спогад. Передивляючись інформацію
ви приймаєте активну участь в 3-х основних процесах пам’яті: запис, збереження і згадування потрібної інформації. У повсякденному житті людина повинна мати в голові імена людей, з якими часто має справу; назви продуктів та товарів, якими користується щодня; назви вулиць, якими постійно ходить (при умові, що взяли собі за правило запам’ятати їх!). Зазвичай, набагато краще запам’ятовуються, ті приклади з життя та цитати, до яких ми звертаємось регулярно. Чим частіше ми користуємося інформацією, тим легше її згадати.

Засвоївши сім секретів пам’яті, можна без труднощів запам’ятати дійсно важкі та різносторонні матеріали.

RIVER центр бажає вам успіхів та натхнення.

Share Button

Добавить комментарий