Особливості вивчення англійської мови (частина 1) – текст відеоверсиї

Поделиться (Share)

Особливості вивчення англійської мови (частина 1) – текст відеоверсиї

Добрий день, дорогі слухачі та глядачі.
Катя: Ренат, розкажіть, будь ласка, про себе.
Ренат: я викладач англійської та німецької мови з 2003 року. Досвід роботи у мене досить великий. Готую не тільки до ЗНО, а також і до міжнародних іспитів. Результати іспитів є успішними.

Катя: За який термін можна вивчити мову?
Ренат: Досить гарне питання! Сьогодні вже 2017 рік, а я і далі продовжую вивчати іноземні мови. Так, як немає меж досконалості. Неможливо вивчити все і одразу. Навіть рідну українську та російську мови ми також повинні щодня вдосконалювати та вивчати. Німецьку мову я практикую щодня. Десь з 2001 року і по сьогодні я вивчаю та вдосконалюю свої знання.
Для звичайного спілкування можна вивчити іноземну мову десь за рік, можливо, для когось за 3 роки. Але при цьому необхідно докладати великих зусиль. Без зусиль ніяких результатів не буде. Мінімальна кількість слів для спілкування необхідна хоча б 3000 слів. Далі вже йде рівень вище середнього. Навіть діткам 4-5 років доступно вивчити дану кількість слів щоб пояснити свої бажання та потреби. Для здачі іспитів звичайно треба інший рівень вже як мінімум 9000 слів.

Катя: В мене досить часто питають: «Який рівень треба мати щоб легко висловлювати свої думки?»
Ренат: «Pre-intermediate» – це саме той рівень, який допоможе зрозуміють нас і ми зможемо частково зрозуміти нашого співрозмовника та пояснити, що ми ще не настільки професіонал та спеціаліст. Але розуміємо про що йде мова. На даному рівні на слух буде досить важко зрозуміти співрозмовника, особливо якщо це телефонна розмова. Але ми цілком можемо пояснити свої потреби та бажання.

Катя: Ренат, а коли краще починати вивчати іноземну мову?
Ренат: Залежить від того до чого ми прагнемо. Наприклад, учень 10 класу хоче їхати за кордон до Канади, Америка чи Європи та хоче здавати «IELTS». Якщо шкільний рівень знань, хоча б «Intermediate» та учень має запас слів близько 4000 та при цьому немає бар’єру для висловлювання свої думок. Представимо, що він без підготовки здасть на «4» бали. Але нажаль оцінка «4» не дасть нам путівку для подальшого здобуття освіти закордоном. Близько 2-х років необхідно для підготовки. Саме в 9 та 10 класі необхідно активно готуватися.
Досить часто батьки віддають діток ще зовсім маленькими для вивчення англійської або іншої іноземної мови. Оскільки, хвилюються, що в школі буде велика загрузка з інших предметів. Звичайно з приходом до школи у дитини буде вже певний рівень знань, але діти без підготовки легко їх доженуть за 1,5-2 роки. Також ми повинні розуміти, що діти, які вивчають мову з самого малечку сприймають її тільки на слух, а граматику та письмо не розуміють.

Катя: Чи є різниця між навчанням дітей та дорослих?
Ренат: Так звичайно. Наприклад візьмемо дитину 7 років та підлітка 14 років у якого вже досвід плюс 7 років. Він може аналізувати та сказати. Досить багато навчився в школі. Може провести аналізи та співставити свої інформацію та факти. В свою чергу дитині семи років без особливого досвіду важко на слух розрізняти слова та запам’ятати новий матеріал. Який в свою чергу необхідно додатково вивчати та повторювати. Чим менша дитина тим більше повинна бути практики. Наприклад, «Present Simple» який підліток досить добре вивчить за місяць. То семеричній дитині необхідно десь півроку. А це досить велика часова різниця.

Катя: Чи можна дітям займатися з дорослими?
Ренат: Це є продовження минулого питання. Батьки досить часто запитують: «Чи можна ми будемо займатися разом з дитиною?» Якщо дитині 7-10 років дорослий набагато швидше зрозуміє матеріал, а ніж дитина. Оскільки, у дорослих досвід більше та швидше зрозуміє матеріал. І батьки можуть більше приділити уваги вивченню матеріалу. А у дітей тим часом велика завантаженість шкільними уроками.
Здавалось би, але 7 та 9 років це велика різниця для вивчення англійської мови.
Наприклад, 17-19 років та люди 25-30, то можна абсолютно спокійно разом вивчати мову. Оскільки, вони знають мету вивчення англійської або іншої іноземної мови та життевого досвіду у них достатьно, щоб бути в одній групі та відчувати себе комфорнтно, вивчаючи той самий матеріал. Звичайно, у кожної вікової категорії різні пріоритети, вподобання та думки, але вони не заважають у здобутті знань, разом.

Катя: Моє улюблене питання. Як вчити слова?
Ренат: Як вчити слова? Тут основне слово “ВЧИТИ”.
Катя: Моя «найулюбленіша фраза» – це те, що слова не вчаться .
Ренат: Найперше, що необхідно зробити – це читати слова. Читати та ще раз читати. Потім закриваємо україномовну частину та намагаємось зробити переклад. Далі робимо навпаки закриваємо іншу сторону та робимо переклад. І так робимо декілька разів на день.
Спочатку буде важко і необхідно виписувати транскрипцію, але все можливо!
В наступних відео ми ще неодноразово звернемося до теми ефективного вивчення слів. Дієслова, прості дієслова та неправильні дієслова чи потрібно їх вчити взагалі.
Катя, дякую за запитання! Обов’язково ще повернемось до їх обговорення.

Всім бажаємо успіху та до зустрічі!!!

 

Учасники бесіди:
Ренат – Методист офісних центрів Рівер
Катерина – Методист офісного центру River №2 (за адресою Героїв Сталінграду 20а)

Переклад на українську мову та адаптація  –  Пахота Наталія

 

 

Видео на канале River центра
Share Button

Добавить комментарий