Сьогодні ми хочемо поговорити про нові способи запам’ятовування візуальної інформації.
Чи справді відкрито універсальний спосіб запам’ятовування інформації?
В Тель-авіві провели експерименти, які були спрямовані на активацію пам’яті, що в результаті мали сприяти поліпшенню запам’ятовування матеріалів. Результати дослідження дають можливість стверджувати, що немає необхідності постійно зазубрювати або постійно повторювати.
Вчені констатують, що можна покращити здатність пам’яті без постійної та напруженої роботи над запам’ятовуванням. Замість цього вони пропонують спробувати кілька швидких і високоефективних методів, тобто активацій пам’яті та її здатності до запам’ятовування.
Доктор психологічних наук Нітсан Сенсор стверджує, що завдяки її програмі людина може досягти значних результатів лише за п’ять візуальних тренувань, які тривають кілька мілісекунд.
Вчені заявляють, що за результатами їх досліджень ця стратегія істотно зменшує кількість практики необхідної для ефективного вивчення матеріалу як для здоров’я мозку, так і для людей, які мають неврологічні проблеми або хвороби.
В традиційній методиці, щоб запам’ятати людина зазвичай повторює комплекс дій, що відбуваються знову і знову до тих пір, поки мозок і всі пов’язані з ним системи працюють як єдине ціле для автоматизації в процесі запам’ятовування. Як показала 1000-літня практика, це важливо для розвитку, будь-яких, моторних навичок та мозкової діяльності.
Вчені вважають, що короткі періоди реактивації пам’яті будуть достатніми для поліпшення візуального сприйняття і відмовитися від повного циклу вивчення заради того, щоб розвивати нову динаміку запам’ятовування інформації. Вони базуються на гіпотезі, знаннях здобутих при дослідах з тваринами.
Для проведення експерименту вчені запросили 70 учасників та провели ряд комп’ютерних тестів, які базувалися на візуальному сприйнятті та відмінності візуальних об’єктів, в яких візуальні стимули для пам’яті відображалися на екрані в швидкому темпі протягом декількох секунд. Після цього учасникам необхідно було вивчити їх особливості, та навчитися розрізняти або відрізняти особливості візуальних стимуляторів (наприклад, сказати чи були лінії на екрані розташовані вертикально або горизонтально) такого роду розпізнавання, що базується на способах відмінності деяких об’єктів; в інших, є основою людського візуального вподобання об’єктів. Результати показали, що учасники тесту демонстрували феноменальні результати запам’ятовування інформації.
Далі учасників попросили прийняти участь у 3-х додаткових випробуваннях протягом наступних 3-х днів, під час яких візуальне завдання першого тесту було знову відтворене для активації візуального відображення інформації також протягом декількох секунд. На наступний день результати учасників тесту були порівняні з учасниками тесту, які пройшли стандартний тип навчання. Вони були набаго вище у першої групи.
Дослідники стверджують, що вони відкрили новий спосіб запам’ятовування інформації та поліпшення результатів роботи мозку. Тим самим стверджують про сумнівність прислів’я: «Повторення — основа навчання».
Необхідно наголосити, що нажаль, даний спосіб вивчення не може бути застосований для вивчення іноземних мов, але елементи даного способу, можна застосувати, оскільки слова є не тільки візуальною інформацією, але й аудіоінформацією. Слід звернути увагу і на особливості мови різних національностей, так наприклад в українській мові немає звуків, які присутні в англійській мові.
Тому як тільки вчені знайдуть спосіб передачі даного роду інформації в мозок, щоб він зміг подавати сигнали органам ротової порожнини як вимовляти, наскільки широко відкрити рота, як формувати губи при вимові певних слів чи виразів, лише тоді цілком можливо, будуть хоч якісь, підстави заявити про те, що є універсальний спосіб вивчення інформації, в тому числі і слів всіляких іноземних мов.
Сьогодні ж ми повинні і надалі застосовувати класичну методику запам’ятовування: читання, повторення, слухання, письмо і що саме головне не забувати про розмовну практику. Але Рівер Центр бажає нашим учням успіхів у нелегкій справі вивченні іноземних мов, перебороти свою лінь та більше практикуватися.
Ренат – Методист центру іноземних мов
Контакти центру іноземних мов River.
Посилання до оригінальної статті
Nitzan Censor- Memory reactivation improves visual perception. Nature Neuroscience, 2017; DOI: 10.1038/nn.4629